معرفی بخش مرگبار فناوری‌های پاک

افرادی که شغل آنها تخصص در تعمیر توربین های بادی است ، می توانند به دلیل شرایط سخت کاری و ارتفاع زیاد از زمین، قربانیان اصلی یکی از فناوری های پاک در جهان باشند.

به گزارش مهر، پره های توربین های بادی از حسگرهای آب و هوایی، شامل یک بادسنج بسیار ضروری و حساس به منظور اندازه گیری سرعت باد ، برخوردارند. همچنین ابزاری به نام کارت صاعقه بر روی پره های این توربین ها نصب شده تا میزان و شدت دفعاتی که توربین ها توسط صاعقه مورد هدف قرار می گیرند را ثبت کند.

آب و هوای نامناسب نمی تواند آسیبی به مکانیزم توربین ها وارد آورد اما در طوفان های شدید ، حسگرهایی که بر روی پره ها کار گذاشته شده اند به صورت خودکار سرعت حرکت آنها را کاهش داده یا متوقف می کند و این آغاز کار پر خطر مهندسانی است که در زمینه تعمیر توربین های بادی تخصص دارند.

در چنین شرایطی مالکان نیروگاه های بادی توربین های مختل را از راه دور خاموش می کنند تا مهندسان و متخصصان برای کنترل و تعمیر اختلال به وجود آمده از توربین بازدید کنند.

کار کردن در ارتفاع 100 متری یک ساختار که وسعت چندانی نیز ندارد، کاری سرگیجه آور است علاوه بر اینکه در حین کنترل پره های توربین توسط مهندسان، صفحه پره های در جستجوی جریان باد به چرخیدن خود ادامه می دهد و از این رو مهندسان توربین های بادی با سیستمی دو نفره به کنترل توربینها پرداخته و هر یک ایمنی و جان خود را به دست همکارش می سپارد.

دسترسی به بالاترین نقطه از توربین مستلزم آن است که دو مرد وارد ستون یا پایه توربین  شوند، مجرایی که انتهای آن به پایین موتور توربین ختم می شود.

مزارع بادی معمولا از 16 توربین بادی برخوردارند که بطور کلی می توانند 37 مگاوات انرژی تولید کنند، انرژی که نیاز سالانه 25 هزار و 540 خانواده را تامین می کند اما در کنار پاک بودن این انرژی، دستیابی به آن برای افرادی که شغلشان تعمیر توربین های بادی است می تواند خطر مرگ به دنبال داشته باشد زیرا کار کردن در چنین شرایطی، با وجود چرخیدن پره های توربین و وزش شدید باد، از امنیت چندانی برخوردار نیست.

/ 0 نظر / 132 بازدید