او از همه‌ چیز می‌ترسد

استفن کینگ را به نام سلطان وحشت می‌شناسند. او استاد تبدیل کردن ترس‌های کاملا حقیقی بشر به امری خیالی است. ترس‌هایی که از بدو آفرینش در لایه‌های پنهان وجود آدم‌ها ریشه کرده و با وجود این که در زندگی امروز شاید محلی از اعراب ندارند، یک جایی از روح را می‌خلند. مانند جنون نویسنده‌ای که به‌دلیل توهمات خود دست به جنایت می‌زند.

 

استفن کینگ همه این ترس‌ها را در قالب داستان‌های خیالی تجسم می‌کند و جالب این که هیچ‌وقت دستش برای آفریدن یک داستان خیالی دیگر خالی نیست. او تقریبا پرکارتر از هر نویسنده دیگری است، در همین یک سال گذشته او یک رمان به نام «زیرگنبد»‌ منتشر کرده که حجمش بیش از هزار صفحه است. در این داستان یک گنبد نامرئی روی شهری کشیده می‌شود و هر نوع رفت و آمد با مردمان شهر را قطع می‌کند، هیچ‌کس نمی‌تواند از این مرز نامرئی عبور کند، هیچ امواج ماهواره‌ای از آن رد نمی‌شود و هواپیماها و اتومبیل‌ها به خارج از این محدوده راهی ندارند. او یک کتاب دیگر هم در دست انتشار دارد که درباره ترس، وحشت و دلهره‌های یک بازیکن بیسبال است. آخر او علاوه بر این‌‌که یک نویسنده تمام وقت است، به بیسبال هم خیلی علاقه دارد.

بازار فروش امتیاز آثار کینگ برای تبدیل شدن به فیلم هم بسیار داغ است. استفن کینگ در حالی که بیش از 200 داستان و رمان در ژانر دلهره نوشته، این موفقیت را داشته که حداقل تبدیل شدن 50 عنوان از آنها را به فیلم ببیند و این یعنی یک موفقیت بی‌نظیر. همین الان 2 سریال تلویزیونی بر مبنای آثار او در حال تولید است و فیلم «مه» اثر فرانک دارابونت هم اخیرا بر مبنای یکی از آثار او اکران شد. با فیلم‌هایی مثل مسیر سبز با شرکت تام هنکس اثر فرانک دارابونت، درخشش با شرکت جک نیکلسون اثر استنلی کوبریک، رهایی از شائوشنگ با شرکت تیم رابینز اثر فرانک دارابونت هم که همه آشنایی دارند، فیلم‌های درخشانی که با سوژه‌هایی ناب خلق شده‌اند.

استاد وحشت که حالا دیگر 63 ساله است، می‌گوید از همه چیز می‌ترسد و اعتقاد دارد که شاید همین عاملی شد که به سراغ نوشتن در این باره رفت و سعی کرد با نوشتن درباره ترس، خود ترس را از بین ببرد.

/ 0 نظر / 18 بازدید