پرفروش سال سینمای فرانسه

«دروغ‌های سفید کوچک» محصول جدید سینمای فرانسه با آن که مدت زمان کوتاهی است که در این کشور اروپایی روی پرده سینماها رفته، لقب پرفروش‌ترین محصول داخلی سال 2010 فرانسه را به خود اختصاص داد. این کمدی درام خانوادگی طی 3 هفته نمایش عمومی در سینماهای کشور 30 میلیون دلار فروش کرده و نمایش موفقیت‌آمیز آن همچنان ادامه دارد.

تحلیلگران اقتصادی سینما پیش‌بینی می‌کنند فروش کلی نمایش آن بین 40 تا 45 میلیون دلار شود. تا امروز «آغاز» لئوناردو دی‌کاپریو با فروشی 42 میلیون دلاری، موفق‌ترین محصول سینمایی سال 2010 سینماهای فرانسه است. این فیلم اواسط فصل تابستان در این کشور اکران عمومی شد و پس از 8 هفته از روی پرده سینماهای فرانسه برداشته شد.

قصه «دروغ‌های سفید کوچک» درباره تاجری موفق و میانسال است که با برپایی یک جشن در خارج از شهر، تعدادی از دوستان و همکاران خود را دعوت می‌کند. در طول مهمانی، افراد مختلفی که دعوت شده‌اند بتدریج نقاب از چهره برمی‌دارند و هویت واقعی و پنهان خود را آشکار می‌کنند.

منتقدان سینمایی از فیلم به عنوان اثری تاثیرگذار یاد کرده‌اند که بررسی روان‌شناسانه خوب و دقیقی از قشر متوسط جامعه شهری فرانسه و دروغگویی‌های آنان ارائه می‌کند. فرانسیس گلوزه و ماریون کوتیلار بازیگران فیلم و لیگیوم کانته کارگردان آن است.

/ 0 نظر / 51 بازدید