تصمیم‌گیری دنباله‌دار پیت

براد پیت ازجمله بازیگرانی است که تلاش دارد در انتخاب فیلم‌هایش دقیق باشد و به صورت گزیده کار کند. به همین دلیل است که معمولا زمان بحث او با تهیه‌کنندگان فیلم‌هایش به درازا می‌کشد و رسانه‌های گروهی می‌گویند مرحله پیشرفت قبول نقش توسط او یک مرحله طولانی است.

 این همان اتفاقی است که هم‌اکنون بر سر پروژه «تجارت کوگان» آمده است و بیش از 2 ماه است که تهیه‌کنندگان این فیلم، سرگرم مذاکره با پیت هستند تا رضایت او را برای بازی در آن جلب کنند. این فیلم با حال و هوای کمدی خود قصه یک سرقت بانک را تعریف می‌کند و پیت هنوز مشغول فکر کردن در این رابطه است که بازی در آن را قبول کند یا خیر. اندرو دومینیک کارگردان فیلم است و آن را براساس فیلمنامه‌ای از خودش خواهد ساخت. پیت در صورت موافقت برای حضور در فیلم، یکی از تهیه‌کنندگانش هم خواهد بود و شرکت فیلمسازی وی به نام پلان بی نیمی از هزینه‌های تولید را تقبل خواهد کرد.

به گفته تهیه‌کنندگان «تجارت کوگان»، این فیلم دارای تعداد زیادی شخصیت اصلی و فرعی است و به همین دلیل، از آن به عنوان یک فیلم پر بازیگر اسم می‌برند. این فیلم همکاری تازه پیت با دومینیک بعد از «ترور جسی جیمز توسط رابرت فور د بزدل» است که در سال 2007 اکران عمومی شد. این درام اجتماعی موفقیتی در جدول گیشه نمایش سینماها کسب نکرد، ولی سازندگان «تجارت کوگا‌ن» پیش‌بینی فروش بالایی برای این کمدی اکشن می‌کنند. قصه فیلم روی مرد جوانی تمرکز می‌کند که از سوی یک خلافکار بزرگ مورد حمایت است. این خلافکار یک طراح حرفه‌ای سرقت‌های بزرگ بانک است که دارد درباره یک سرقت بزرگ تحقیق می‌کند. این سرقت در جریان یک بازی جمعی و در منطقه‌‌ای صورت گرفته که جزو محدوده کاری او به شمار می‌رود. نگرانی پیت از آن است که این فیلم چیزی شبیه «یاران اوشن» خود او از کار در آید و به نوعی کپی‌برداری از این اکشن کمدی ماجراجویانه معرفی شود. فیلم سه قسمتی «یاران اوشن» از یک دهه قبل با یک فاصله دو ساله روی پرده سینماها رفته و با استقبال تماشاگران روبه‌رو شده است. جورج کلونی و مت دیمون هم در این مجموعه فیلم حضور دارند.

براد پیت در حالی مشغول مذاکره با تهیه‌کنندگان «تجارت کوگان» است که خودش را آماده بازی در فیلم «جنگ جهانی زد» می‌کند. این اکشن علمی ـ تخیلی ترسناک را مارک فورستر براساس قصه رمان مکس بروکس به همین نام کارگردانی خواهد کرد و قصه آن در یک آینده نزدیک رخ می‌‌دهد. 10?سال پس از پیروزی بین‌المللی آدم‌ها بر مشکل حضور زامبی‌ها روی کره زمین، کاراکتر اصلی قصه (با بازی پیت)‌ در حال جمع‌آوری هنرها و روایت‌هایی است که آدم‌های مختلف از نبرد و برخوردشان با زامبی‌ها دارند. این مرد قصد دارد این خاطرات را در کتابی به نام جنگ جهانی زد (نامی که مردم زمین به مبارزه سخت چندین ساله‌شان با زامبی‌ها داده‌‌اند)‌ جمع‌آوری کند و تجربه اهالی زمین را به آیندگان منتقل کند. این نویسنده در جریان تحقیق خود به موارد مشکوکی برمی‌خورد و خط اصلی قصه فیلم از همین‌جا شروع می‌شود. هنوز زمانی برای شروع فیلمبرداری این درام ترسناک اعلام نشده است، ولی گفته می‌شود کلید فیلمبرداری آن اوایل سال جدید میلادی زده خواهد شد.

از براد پیت این هفته انیمیشن کامپیوتری «مگامایند» اکران عمومی می‌شود. او در این فیلم صدای خود را به یک ابر قهرمان مثبت به نام مترومن قرض داده که توسط شخصیت شرور قصه به نام مگامایند از بین می‌رود. این انیمیشن حال و هوایی ابرقهرمانانه دارد و به هجو کاراکترهای پر قدرت قصه‌های کمیک استریپی کودکانه و نوجوانانه می‌پردازد. پیت قبل از این هم با پروژه‌های انیمیشنی همکاری داشته و در فیلم «سندباد» به جای کاراکتر کارتونی آن صحبت کرده است. «سندباد» در سال 2003 نمایش ناموفقی روی پرده سینماها داشت، ولی این مساله باعث نشد او نسبت به همکاری با پروژه‌های انیمیشن بدبین شود. او برای تابستان سال آینده انیمیشن سه‌بعدی «خوش قدم 2» را دارد که دنباله‌ای بر فیلم موفقی به همین نام محصول سال 2006 است. او با قسمت اول فیلم همکاری نداشت، قصه این انیمیشن درباره یک پنگوئن کوچولو است که همراه دوستانش راهی یک سفر و ماجراجویی تازه می‌شود. براد پیت در فیلم در نقش حیوانی حرف می‌زند که در طول این سفر با این پنگوئن و دوستانش آشنا می‌شود.

سال 2011 سه فیلم سینمایی از براد پیت اکران عمومی خواهد شد که درام ورزشی «مانی بال» مهم‌ترین آنهاست. بنت میلر این فیلم را براساس قصه کتاب مایکل لوئیس کارگردانی کرده و قصه یک مربی سختکوش دنیای حرفه‌ای ورزش بسکتبال به نام بیلی بین (با بازی پیت)‌ را تعریف می‌کند. او تلاش دارد تا با صرف کمترین هزینه تیم ناهمگون خود را در مسابقات سراسری کشوری به مقام قهرمانی برساند و تلاش‌های او در دور پایانی مسابقات به نتیجه مثبت می‌رسد. بیلی پین برای موفقیت در کار خود از همکاری غیرمتعارف یک مهندس خبره کامپیوتر بهره می‌گیرد. «درخت زندگی» دیگر فیلم آماده نمایش براد پیت به کارگردانی ترنس مالیک است. تدوین این درام خانوادگی حدود 3 سال است که به درازا کشیده و تحلیلگران سینمایی پیش‌بینی می‌کنند برای سال جدید میلادی هم آماده نمایش نشود!

کیکاووس زیاری

/ 0 نظر / 63 بازدید