پسر استیون‌کینگ در ژانر وحشت،‌ رقیب پدرش شده است

تا همین چند هفته پیش کسی نمی‌دانست که «جو هیل» نویسنده «شاخ‌ها»، کسی نیست جز «ژوزف کینگ» پسر استفن کینگ نویسنده سرشناس آثار دلهره‌آور.

شاید هم طبیعی باشد که پسر چنین چهره متفاوت و سرشناسی، دست به کارهای عجیب و غریب بزند و به نوعی به دنبال راز و رمز در زندگی باشد. به هر حال پسر استفن کینگ مشهور وقتی تصمیم گرفت که زندگی‌اش را به عنوان یک نویسنده دنبال کند، اول از همه از نام واقعی‌اش فاصله گرفت و بعد هم از ژانر محبوب پدرش یعنی ژانر دلهره‌آور جدا شد.

ژوزف می‌گوید اول شروع به نوشتن داستان‌هایی در ژانرهای معمول کردم، اما جواب نداد. نتیجه کارم خیلی بی‌رمق و بی‌حس و حال بود. با این حال او تصمیم گرفته بود که ناشناس باقی بماند و تا زمانی که با استفاده از نام مستعار به شهرت نرسیده، هویت واقعی خودش را رو نکند. او 10 سال سر قول خودش ماند و وقتی خود واقعی‌اش را رو کرد که دیگر به شهرت رسیده بود و کتابش در فهرست آثار پرفروش جا داشت.

او در همه این مدت پیه همه چیز را به تنش مالید و چیزی از هویت خودش به ناشر و کارگزار ادبی‌اش نگفت. او تاوان این سکوت را پذیرفته بود و می‌خواست به خودش یک چیز مهم را ثابت کند؛ این که می‌خواهد پس می‌تواند!

ژوزف که در این مدت داستان‌های کوتاه متعددی برای نشریات و مجله‌های ادبی نوشته بود، با اولین رمانش یک دفعه مشهور شد. «جعبه قلبی‌شکل» که همان کتاب اول اوست، با شهرت حسابی روبه‌رو شد و به فهرست آثار پرفروش راه پیدا کرد و این همه در حالی بود که هیچ‌کس از آنهایی که این کتاب را پسندیده بودند، فکرش را هم نمی‌کردند که دارند کتاب پسر استاد ژانر وحشت و دلهره را می‌خوانند.

کتاب دوم او که اخیرا منتشر شده یک اثر دلهره‌آور ماوراءالطبیعی به اسم «شاخ‌ها» است که فروش خوبی را تجربه کرد و نشان داد که او در این مدت تصور نـادرست و خیـــالپردازانـــه‌ای از توانایی‌هایش نداشته. او هرچند حالا به این نتیجه رسیده و متقاعد شده که استفاده از اسم خانوادگی حقش بوده، اما می‌گوید: «واقعا باور داشتم که اگر با اسم کینگ کار کنم و چیزی بنویسم که فقط یک ارزش معمولی و پیش‌پاافتاده داشته باشد، ممکن است ناشری بپذیرد که آن را فقط به خاطر بودن اسم کینگ روی جلدش منتشر کند. چون برای آنها فروش مهم است و ممکن است خیلی به محتوای چیزی که نوشته بودم توجهی نمی‌کردند».

برای همین او از یک اسم مستعار استفاده کرد و به نظر خودش این بهترین کاری بود که می‌توانست انجام بدهد تا بتواند نظر واقعی همه خوانندگان آثارش را بفهمد؛ البته او این اسم را جوزف هیلسترام کینگ گرفت که نام واقعی خودش است.

/ 0 نظر / 160 بازدید